Hlas univerzít

Európska komisia pod vedením Európskej inovačnej rady a v spolupráci s členskými štátmi EÚ a 6 pridruženými krajinami na úrovni H2020 organizuje od 24. 4. 2020 do 26. 4. 2020 celoeurópsky online hackathon #EUvsVirus s cieľom spoločne zareagovať na krízu zapríčinenú epidémiou COVID-19. Hackathon má ambíciu spojiť občanov, inovátorov, partnerov a investorov v celej Európe s cieľom vyvinúť inovatívne riešenia problémov súvisiacich s koronavírusom. Podujatie má spojiť 60 000 ľudí do virtuálnych tímov, aby spoločne a v krátkom čase dokázali posunúť svoje nápady na vyššiu úroveň. Záštitu nad hackathonom prevzala eurokomisárka pre inovácie, výskum, kultúru, vzdelávanie a mládež Mariye Gabriel. Iniciatívu podporilo kolégium komisárov a mnoho partnerov, vrátane popredných európskych spoločností. Informácia o podujatí bola zverejnená okrem iného aj na webovom sídle Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR (linka).

Ako sa môžete zapojiť?

  • ako riešiteľ problémov (developeri, kreatívci, dizajnéri, experti ...);
  • ako mentor (experti z oblasti zdravia, biznisu, spoločenskej a politickej kohézie, vzdelávania, digitálnych financií ...);
  • ako partner (spoločnosti, súkromné a verejné organizácie, univerzity …).

V prípade záujmu o účasť, je potrebné vyplniť dotazník (linka) alebo sa registrovať na https://euvsvirus.org/#register. Individuálne príspevky k definovaniu výziev je možné navrhnúť priamo prostredníctvom online komunikácie (linka).

Celý hackaton bude prebiehať online, viac informácií nájdete na https://euvsvirus.org.

Národným partnerom Európskej komisie pri organizovaní celoeurópskeho hackathon je občianska iniciatíva hackvirus.sk. V prípade ďalších informácií môžete kontaktovať tím Hackvirus.sk (e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. alebo tel: + 421 902 743 022) alebo prostredníctvom e-mailovej adresy Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..

Zdroj: MŠVVaŠ SR, Stále zastúpenie EK v SR

 

 

Webové sídlo vytvorila a prevádzkuje spoločnosť Teacher.sk, s.r.o.